Wyprawa do powiatu LOB

W sobotę 13 maja 2006r. ekipa w składzie Magda SQ8MEG, Krzysztof SQ8LUV, Jacek SQ8GKU i Krzysztof SP8GSC wybrała się na zaplanowaną wyprawę do powiatu Opole Lubelskie. Powiat ten znajduje się na 30 pozycji najbardziej poszukiwanych powiatów do dyplomu SP-PA.
Henryk SP8DHJ i Ryszard SP8ONZ pożyczyli anteny, z których jedna - dipol na 80m - została zainstalowana na terenie Ośrodka Wyp
oczynkowego nad Zalewem w miejscowości Kluczkowice - lokator KO01WB.
Stacja została zainstalowana na pustej o tej porze roku świetlicy ośrodka ze wzgledu na komary, które skutecznie uniemożliwiły pierwotną lokalizację - na tarasie przed świetlicą.
Antena zawieszona na grubym konarze drzewa okazała się mieć spory SWR, ale przy użyciu skrzynki antenowej możliwe stało się dość dobre dopasowanie w całym paśmie 80m.
Niestety, ale
w momencie kiedy antena była już dołączona do trcv o godz 17 rozpoczęły się krajowe zawody na ssb, a inne (w obsadzie międzynarodowej) trwały na telegrafii. Wołanie SP8PAI/8 na telegrafii pozostało bez odpowiedzi. Praca pod indywidualnymi znakami (łamanymi przez 8) na ssb poniżej 3700 kHz też nie przynosiła większych efektów. Wołających było bardzo niewielu. Dopiero gdy zawody się zakończyły, a propagacja uległa polepszeniu, ilość stacji wołających zaczęła rosnąć. Po godz 21, kiedy wyprawa miała się już dawno zakończyć, dalej było całkiem sporo wołających stacji. OK2BIQ zażartował, że w momencie kiedy wołał, pile-up był jak do ekspedycji na Wyspę Piotra 1. Stacja zastała wyłączona dopiero po godz. 22. Czekało nas jeszcze zwijanie anteny, składanie sprzętu i droga powrotna do Lublina, a nawet dalej na północ do Kawki, gdzie mieszka Krzysztof z Magdą. (Dotarli tam około północy). - Krzysztof SP8GSC

Tu nad tarasem będzie wisiała antena. Magda pomaga rozwijać.

Rozkładanie sprzętu. Pierwotna lokalizacja na tarasie.

Krzysztof SQ8LUV sprawdza SWR. Krzysztof SP8GSC przygotowuje log (papierowy).

Magda SQ8MEG pomaga w ustawieniu dobrego odbioru.

Za chwilę SP8PAI/8 pojawi się w eterze.

Krzysztof SQ8LUV/8 przy stacji.

Magda SQ8MEG wraz z ojcem słucha korespondentów na ssb.

Pamiątkowe zdjęcie na pomoście nad zalewem.

Jacek SQ8GKU i Magda SQ8MEG

Magda złapała mała kijankę - było ich tam mnóstwo. Będą z nich żaby, bo bociany przecież muszą coś jeść...

Jacek SQ8GKU na skarpie nad brzegiem zalewu.

Na terenie ośrodka było bardzo pięknie.

Jacek SQ8GKU na świeżej trawie.

Magda pracowała także na telegrafii, a Krzysztof wcale nie musiał przy niej siedzieć.

Radioshack. (W rzeczywistości, mimo słońca świecącego na zewntrz, w środku było znacznie ciemniej, chłodno i dość ponuro).

Jacek SQ8GKU przy stacji późnym wieczorem - w rzeczywistości było prawie ciemno, bo oświetlenie nie działało jak trzeba i żeby nie latarka stojąca na stoliku nie można by było zapisywać łączności.

Koniec aktywności. Krzysztof SP8GSC i Krzysztof SQ8LUV zwijają anteny.

Piękne plenery.